Filmy

Wywiady

Nasza firma to producent paneli Vertical Planter PlantaUp, które zostały wykorzystane przez firmę Fiba. Utworzyła ona duży zewnętrzny ogród wertykalny w Radomsku. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym wspomniano o zaletach naszych paneli. Umożliwiają one między innymi łatwy montaż.

Wywiad z projektantką wnętrz

Natalia Teixeira, ekspert od aranżacji wnętrz, umieszcza ogrody wertykalne na ścianach swoich klientów. Teraz wprowadziła zieloną ścianę do swojego własnego domu. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda życie i podstawowe kwestie związane z posiadaniem ogrodu wertykalnego we wnętrzu.

Wywiad z twórcami stojącego ogrodu wertykalnego w Kamionce

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z twórcami samodzielnie wykonanego ogrodu wertykalnego przy Urzędzie miejskim w Kamionce. Zielona ściana została wykonana w sposób wolnostojącego ogrodu zewnętrznego. Proces jej montażu zaangażował wiele osób, także młodzież, która pomagała sadzić rośliny na ścianie.

Panel Vertical Planter PlantaUp

Panel do ogrodu wertykalnego

Panel Vertical Planter PlantaUp to produkt, z którego tworzony jest ogród wertykalny. Zielona ściana stworzona z tego typu panelu rozwija się przez wiele lat. Rośliny swobodnie wzrastają. Dzięki panelom PlantaUp możliwe jest skuteczne automatyczne podlewanie ogrodu wertykalnego.

Montaż ogrodu wertykalnego

Montaż ogrodu wertykalnego z wykorzystaniem paneli Vertical Planter PlantaUp

Prosty sposób na szybką, profesjonalną budowę ogrodu wertykalnego. Jak wykonać ogród wertykalny? Jak zbudować zieloną ścianę? Panele do budowy ogrodów wertykalnych? Profesjonalne rozwiązania do ogrodów wertykalnych. Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim filmie.

Proces szybkiego montażu ogrodu wertykalnego z wykorzystaniem paneli Vertical Planter PlantaUp

Jeśli nie ma możliwości, aby wykonać przyłącza do ogrodu wertykalnego, można stworzyć mobilną zieloną ścianę. Bezproblemowo można wykonać ją samemu. Pomysłów jest wiele….! Przydać się mogą nawet drewniane skrzynki.

Montaż ogrodu wertykalnego z wykorzystaniem paneli Vertical Planter PlantaUp oraz innych elementów wchodzących w skład gotowych zestawów do montażu zielonych ścian

Odpowiedź na to, jak szybko i profesjonalnie zbudować ogród wertykalny. Jak prosto wykonać ogród wertykalny? Jak zbudować zieloną ścianę? Panele do budowy ogrodów wertykalnych? Jakich materiałów użyć do budowy ogrodu wertykalnego? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim filmie. Oferujemy profesjonalne rozwiązania do ogrodów wertykalnych. Po inspirację oraz więcej informacji zapraszamy na nasze strony internetowe. 

Serwis ogrodu wertykalnego

Czyszczenie ogrodu wertykalnego

To jest krótki i łatwy do naśladowania film o tym, jak wyczyścić zieloną ścianę, usuwając martwe i żółknące liście. Powinno się to wykonywać raz na 2-3 tygodnie, aby ogród wertykalny wyglądał jak najlepiej.

Pielęgnacja roślin w ogrodzie wertykalnym

Krótki film pokazujący, w jaki sposób wykonywać cięcie ogrodu wertykalnego i na co zwracać uwagę przycinając zieloną ścianę. Powinno się to wykonywać raz na 3-4 tygodnie, aby ogród wertykalny wyglądał jak najlepiej.

Wymiana kroplowników na ogrodzie wertykalnym

Krótkie wideo pokazujące w jaki sposób wymienić kroplownik w ogrodzie wertykalnym w systemie Vertical Planter PlantaUp. Zielone ściany z obiegiem otwartym powinny mieć wymieniane kroplowniki minimum raz na 12 miesięcy. Ogrody wertykalne z obiegiem zamkniętym oraz mobilne żywe ściany raz na 6 miesięcy.

Układanie filcu na łączeniu paneli Vertical Planter PlantaUp

Ten film pokazuje w jaki sposób zawijać materiał na łączeniu paneli w systemie Vertical Planter PlantaUp. Złe ułożenie może zakłócać prawidłowe przesiąkanie wody. Po założeniu paneli do wykonywania zielonych ścian należy skontrolować czy materiał ułożony jest prawidłowo.

Czynności serwisowe w ogrodzie wertykalnym

Ten krótki film przedstawia czynności, które należy wykonać podczas serwisu ogrodu wertykalnego. Są między innymi nimi czyszczenie filcu gąbką i szczotką z twardym włosiem, ale także odżywianie ściany.

Ustawianie sterownika w ogrodzie wertykalnym z otwartym obiegiem wody

Krótki poradnik na temat ustawiania sterownika na zielonej ścianie, która została zamontowana w obiegu otwartym. Oznacza to, że jest podlewana wodą z wodociągu. Sterownik pozwala na dowolne ustawienie godzin podlewania roślin na zielonej ścianie. To prosta czynność, którą można wykonać samemu.

Ustawianie sterownika w ogrodzie wertykalnym z zamkniętym obiegiem wody

Dowiedz się jak ustawić czas nawadniania roślin w ogrodzie wertykalnym ze zbiornikiem na wodę. Sterownik do zielonej ściany w obiegu zamkniętym posiada szerokie możliwości ustawień, dzięki czemu podlewanie będzie dostosowane do roślin znajdujących się na żywej ścianie.

Rośliny w ogrodzie wertykalnym

Rośliny do ogrodu wertykalnego

Fundacja Zielona Infrastruktura przedstawia 7 roślin, które sprawdzą się na zielonej ścianie. Użyj roślin takich jak: skrzydłokwiat, monstera dziurawa, monstera monkey mask, maranta, epipremnum, zielistka, sansewieria gwinejska, aby stworzyć unikalną kompozycję w swoim ogrodzie wertykalnym. Rośliny są w stanie przetrwać na zielonej ścianie kilka lat, stale się rozwijając.

Sadzenie roślin w ogrodzie wertykalnym

Klipy wideo przedstawiają, w jaki sposób przygotować roślinę do posadzenia na ogrodzie wertykalnym oraz jak wymienić roślinę na zielonej ścianie w systemie Vertical Planter PlantaUp. Owijki korzeniowej możemy używać wielokrotnie.

Wymiana rośliny w ogrodzie wertykalnym

Obejrzyj film z wymiany rośliny na zielonej ścianie i zrób to sam! To prosta czynność. Owijka, w którą zawijane są rośliny przed posadzeniem może być użyta wielokrotnie. Dlatego wymieniając roślinę wystarczy wyczyścić owijkę i ponownie zawinąć w nią roślinę. Powody wymiany zieleni na żywej ścianie mogą być różne. Może to być obumarcie rośliny, bądź chęć zmiany kompozycji w ogrodzie.

Samodzielny montaż ogrodu wertykalnego z użyciem naszych gotowych zestawów

Wideo to skrócona instrukcja montażu małego wewnętrznego ogrodu wertykalnego. Klip prezentuje czynności niezbędne do zmontowania zielonej ściany. Tutaj znajduje się oferta gotowego zestawu wewnętrznego ogrodu wertykalnego z trzech paneli ze zbiornikiem do zabudowy.

Wymiary ogrodu to 82 cm szerokości na 191 cm wysokości. Zbiornik ma wielkość 28 cm wysokości na 28 cm głębokości na 75 cm szerokości.

Skrócona instrukcja montażu dużej wewnętrznej zielonej ściany. Film po krótce prezentuje czynności, które trzeba wykonać, aby cieszyć się własnym ogrodem wertykalnym. Przedstawiamy ofertę gotowego zestawu wewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli ze zbiornikiem do zabudowy.

Wymiary ogrodu to 162 cm szerokości na 191 cm wysokości. Zbiornik ma wielkość 28 cm wysokości na 28 cm głębokości na 75 cm szerokości.

Wideo przedstawia instrukcję montażu dużego wewnętrznego ogrodu wertykalnego. Film krok po kroku wyjaśnia, jak zmontować własną zieloną ścianę.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gotowego zestawu wewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli ze zbiornikiem do zabudowy.

Wymiary ogrodu to 162 cm szerokości na 191 cm wysokości. Zbiornik ma wielkość 28 cm wysokości na 28 cm głębokości na 75 cm szerokości.

Klip przedstawia skróconą instrukcję montażu małego zewnętrznego ogrodu wertykalnego na haczykach z 32 kieszeniami. To zielona ściana bez doprowadzenia wody. Zapraszamy do poznania oferty gotowego zestawu zewnętrznego ogrodu wertykalnego z dwóch paneli na haczykach.

Wymiary ogrodu to 79 cm szerokości na 122 cm wysokości.

Skrócona instrukcja montażu małego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 32 kieszeniami. Jeśli interesuje Cię to wideo i Chciałbyś mieć u siebie ten ogród wertykalny, zachęcamy do zapoznania się z ofertą gotowego zestawu zewnętrznego ogrodu wertykalnego z dwóch paneli.

Wymiary ogrodu to 84 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Film to skrócona instrukcja montażu dużego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 64 kieszeniami. Jeśli interesuje Cię ta zielona ściana, zachęcamy do obejrzenia tego wideo oraz do zapoznania się z ofertą gotowego zestawu zewnętrznego ogrodu wertykalnego z czterech paneli.

Wymiary ogrodu to 164 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Wideo to skrócona instrukcja montażu dużego zewnętrznego ogrodu wertykalnego z 96 kieszeniami. To prezentacja montażu tej zielonej ściany, zbudowanej z gotowego zestawu zewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli.

Wymiary ogrodu to 244 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Film to pełna instrukcja montażu dużego zewnętrznego ogrodu wertykalnego. Wideo krok po kroku przedstawia czynności wymagane do zmontowania tej zielonej ściany. Zachęcamy do obejrzenia oferty gotowego zestawu zewnętrznego ogrodu wertykalnego z sześciu paneli.

Wymiary ogrodu to 244 cm szerokości na 132 cm wysokości.

Czym jest ogród wertykalny?

Fundacja Zielona Infrastruktura wyjaśnia, co to jest ogród wertykalny. Dowiedz się czym jest zielona ściana oraz jakie są podstawowe typy żywych ścian z roślin. Ta wiedza pomaga w określeniu swoich preferencji. Dzięki szerokim możliwościom każdy może stworzyć swój własny ogród wertykalny.