Zasada działania i przekroje

OGRÓD WERTYKALNY – WEWNĘTRZNY

Przekrój przez ogród z odpływem kanalizacji w posadzce

Ten typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zaczyna się od posadzki. W tym rozwiązaniu ustawiamy rynnę zbiorczą bezpośrednio na podłodze.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce z frontem do zabudowy

Ten typ odpływu stosuje się gdy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka ale zamierzamy zabudować front ogrodu pod rynną zbiorczą.  To rozwiązanie powoduje montaż rynny zbiorczej nad podłogą. W tym rozwiązaniu możemy schować syfon w zabudowie.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w ścianie

Ten typ odpływu stosuje się, kiedy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka i nie chcemy go zabudowywać.  Decydując się na to rozwiązanie mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą. 

Ogrody wertykalne zewnętrzne

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce

Taki odpływ ma zastosowanie, kiedy ogród wertykalny zaczyna się od posadzki. W tym rozwiązaniu ustawiamy rynnę zbiorczą na posadzce.

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w posadzce z frontem do zabudowy

 

Ten odpływ stosuje się, gdy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka, lecz będziemy zabudowywać front ogrodu pod rynną zbiorczą. W tym rozwiązaniu mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą. 

Przekrój przez ogród z odpływem do kanalizacji w ścianie

 

Ten odpływ ma zastosowanie, gdy ogród wertykalny zaczyna się wyżej niż posadzka i nie chcemy go zabudowywać. Mocujemy rynnę zbiorczą nad podłogą.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi typami ogrodów wertykalnych przedstawionych w formie przekrojów.